Trwa nabór do kolejnego konkursu “Mój pomysł na biznes” Politechniki Śląskiej

Trwa nabór do kolejnego konkursu “Mój pomysł na biznes” organizowanego przez Politechnikę Śląską. Studenci i pracownicy uczelni do końca lutego mogą zgłaszać swoje pomysły na innowacyjne projekty. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne na realizację swych przedsięwzięć.

Zgłaszane pomysły mają się nadawać do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy.

“Wielką wartością tego konkursu jest bieżąca ocena tych pomysłów podczas konsultacjami z ekspertami, które pozwalają zorientować się uczestnikom, czy ich projekty są możliwe do wykonania, czy jednak za bardzo są oderwane od rzeczywistości” – mówił rzecznik Politechniki Śląskiej Paweł Doś.

Dodał, że wiele nagrodzonych do tej pory projektów odniosło sukces. Przykładem może być ubiegłoroczny zwycięski projekt inteligentnej ławki zasilanej energią słoneczną, umożliwiającej ładowanie urządzeń mobilnych w miejscach publicznych za pomocą gniazd USB oraz ładowarek indukcyjnych.

Projekt Nikoli Hehnel, Macieja Cebuli oraz Tomasza Ciszka nie tylko zdobył uznanie jury, ale i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów w całej Polsce.

“Mój pomysł na biznes” skierowany jest głównie do osób indywidualnych i zespołów, których członkowie studiują lub pracują na Politechnice Śląskiej. Dopuszcza się udział absolwentów, którzy do momentu ogłoszenia naboru nie podjęli zatrudnienia. Tegoroczna edycja będzie już czternastą.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. W pierwszym chętni zgłaszają krótkie koncepcje swoich działalności. Następnie jury – w którym zasiadają m.in. przedsiębiorcy – wybiera pomysły na biznes warte realizacji. Po złożeniu biznesplanów i szczegółowym opisaniu planowanego przedsięwzięcia jury wyłania laureatów.

Konkursowi towarzyszą warsztaty z zakresu otwierania i prowadzenia własnej firmy, a także indywidualne doradztwo biznesowe i spotkania ze specjalistami w danej dziedzinie. Udział w nich nie jest jednak obowiązkowy.

Co roku do konkursu zgłoszonych zostaje kilkadziesiąt projektów, w ubiegłym roku było ich ponad 80. Jak podkreślił rzecznik, pomysły zgłaszane na konkurs są bardzo różnorodne, pochodzą z różnych branż, często są interdyscyplinarne.

Nagrody i wyróżnienia mają formę pieniężną. Ich wysokość ustalana jest przy każdej edycji, w zależności od udziału zaangażowanych w konkurs firm oraz liczby i jakości nadesłanych prac. Wygrane pieniądze muszą być przeznaczone wyłącznie na cele związane z realizacją danego przedsięwzięcia. W minionym roku zwycięski zespół otrzymał 8 tys. zł.

Zainteresowanie udziałem w konkursie swoje pomysły mogą zgłaszać do 28 lutego – osobiście w Biurze Karier Studenckich (budynek B Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki przy ul. Konarskiego 20, pok. 106) lub przesyłając zgłoszenie w wersji elektronicznej na adres: kariera@polsl.pl.

Wyniki pierwszego etapu zostaną podane 6 marca. Drugi etap potrwa do 25 sierpnia. Ostateczne wyniki jury ma ogłosić do końca września.

Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.kariera.polsl.pl/konkurs/konkurs.htm.

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *