AGH otwiera pierwsze studia z zakresu Master of Business Administration

Od nowego roku akademickiego na AGH będzie można wybrać studia z zakresu Master of Business Administration. Jak przekazała uczelnia, ich wyróżnikiem będzie ukierunkowanie na kształcenie w obszarach strategicznych dla rozwoju polskiej gospodarki z uwzględnieniem aspektu technologicznego.

Studia skierowane będą głównie do kadry zarządzającej firmami, przedsiębiorstwami i administracją. “Jako cel nadrzędny studiów uczelnia stawia poszerzenie kompetencji uczestników studiów o umiejętności i wiedzę przydatne w biznesie oraz dynamicznym i napędzanym technologią otoczeniu” – przekazała Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka prasowa AGH.

Rektor uczelni wyjaśnił w trakcie spotkania inaugurującego kierunek, że na decyzję o uruchomieniu pierwszych tego typu studiów na AGH złożyły się przede wszystkim wnikliwa analiza rynku oraz sygnały płynące z szerokiego otoczenia biznesowego uczelni.

“Imponujące losy zawodowe absolwentów AGH, rankingi najlepiej prosperujących i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw wskazują na obecność w gremiach decyzyjnych tych firm absolwentów naszej uczelni. To z myślą przede wszystkim o kadrze zarządzającej w biznesie, ale także w administracji poszerzamy ofertę o kierunek, który będzie istotnym, ale także oczekiwanym uzupełnieniem dotychczasowych ścieżek kształcenia w AGH” – podkreślił rektor AGH prof. Jerzy Lis, cytowany w komunikacie przesłanym przez uczelnię.(PAP)

Autorka: Julia Kalęba

juka/ bar/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *