Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła akcelerator dla przedsiębiorców

Przyszłym przedsiębiorcom pomoże zdobyć wiedzę, doświadczenie, a nawet pieniądze na biznes. Nowopowstały akcelerator GrowPoint będzie wspierał projekty biznesowe znajdujące się w początkowej fazie rozwoju. Nabór do programu rozpocznie się z końcem stycznia 2016 roku.

Organizatorem projektu jest Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) wraz z partnerami strategicznymi: Santander Universidades, BZ WBK i PwC.

Docelowo GrowPoint ma stać się akceleratorem, czyli formą wspierania projektów biznesowych znajdujących się w początkowej fazie. Nabór do akceleracji rozpocznie się z końcem stycznia 2016 roku, a o wejście do programu będą się mogły ubiegać projekty, których jednym z założycieli jest student bądź absolwent Koźmińskiego. O wyborze 10 start-upów, które zostaną przyjęte do akceleracji zdecydują partnerzy biznesowi, którzy swoimi zasobami będą wspierali rozwój projektów.

Program rozpoczyna się mentoringiem pozwalającym przygotować projekt do wejścia na rynek, a kończy na pomocy w znalezieniu inwestora lub finansowania. Pomoc w tym zakresie oferują partnerzy strategiczni programu.

„Wspieramy innowacyjne pomysły i dzielimy się wiedzą!” – deklaruje PwC. Santander Universidades uruchomił specjalną placówkę na Akademii Leona Koźmińskiego. “Codzienny kontakt z pełnymi pasji i odważnych pomysłów studentami oraz współpracę z GrowPoint traktujemy poważnie, bo takie projekty mają duży wpływ na rozwój gospodarczy zarówno w skali mikro, jak i makro” – mówi menedżer placówki Izabela Gontarek.

Z sondaży w grupie studentów Akademii Leona Koźmińskiego wynika, że prawie połowa jest już zaangażowana we własny biznes albo w kontynuację biznesów rodzinnych. Pozostali aspirują do grupy przedsiębiorców, bowiem w uczelni ekonomicznej jest to naturalny kierunek rozwoju. Akademia ma również ponad tysiąc studentów zagranicznych, którzy nie mają dość wiedzy o tym, jak rozpocząć działalność gospodarczą w naszym kraju, a wielu z nich chciałoby to uczynić, korzystając dłuższego pobytu w Polsce. GrowPoint to dla nich doskonała pomoc, bowiem spotkania i wykłady odbywają się zarówno po polsku, jak i po angielsku, a eksperci w przystępny sposób tłumaczą zasady i przepisy obowiązujące firmy zarejestrowane w naszym kraju.

GrowPoint obejmuje cykl imprez, które będą organizowane w najbliższych miesiącach na terenie ALK. Jednak swoją działalność zainaugurował już 8 i 9 grudnia w ALK serią wykładów i prezentacji wygłoszonych przez przyszłych mentorów. Na scenie wystąpili między innymi: Bartłomiej Gola – zarządzający funduszem SpeedUp Group, Jan Zając – CEO Sotrendera, Łukasz Foks z Microsoft, Tomasz Mielniczuk z BZ WBK, dr Maciej Pasternak z PwC, Artur Kurasiński – główny organizator spotkań Aula Polska.

Tegoroczną edycję programu zakończy DemoDay, czyli prezentacja projektów, zaplanowana na czerwiec 2016 r.

PAP – Nauka w Polsce

One thought on “Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła akcelerator dla przedsiębiorców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *