ALK najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu FT

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z Rankingu Europejskich Szkół Biznesu opublikowanego przez „Financial Times”. W zestawieniu 100 czołowych uczelni ALK jest na 52. miejscu, a w programie realizowanym wspólnie z ESCP zajmuje 3. miejsce.

„FT” tworzy rankingi uczelni ekonomicznych z całego świata na bazie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi w ciągu roku ukazują się rankingi cząstkowe poszczególnych kierunków studiów, a w grudniu ogólne zestawienie najlepszych szkół z Europy.

Najnowsze zestawienie, które opublikowano w poniedziałek, jest dostępne na stronie: https://rankings.ft.com/rankings/2943/european-business-school-rankings-2022

Zestawienie otwierają: HEC Paris i London Business School. Na trzecim miejscu znalazła się francuska ESCP Business School, która zbudowała swoją ofertę edukacyjną w oparciu o partnerstwa z uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i z Polski, gdzie prowadzi wspólny program z Akademią Leona Koźmińskiego.

Koźmiński – jako samodzielna jednostka – znalazł się na 52. miejscu (awans z 54. miejsca rok wcześniej). Oprócz warszawskiej uczelni w rankingu „FT” Europę Środkowo-Wschodnią reprezentują jeszcze tylko dwie: Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze (62. miejsce) i Wydział Ekonomii i Biznesu słoweńskiego Uniwersytetu w Lublanie (69. miejsce).

Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego od początku prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów po polsku. Pomimo kryzysu ekonomicznego i toczącej się za polską granicą wojny w Ukrainie tegoroczna rekrutacja była rekordowa. Uczelnia przyjęła 2800 nowych słuchaczy. Obecnie kształci się tu 12 tys. studentów. Koźmiński ma umowy partnerskie z ponad 200 uczelniami na świecie.

Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *