ALK w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanym przez Financial Times, który ogłoszono w poniedziałek. Polska uczelnia zajęła w nim 63. miejsce. Najlepszy okazał się program Kellogg/HKUST Business School.

Ranking Financial Times powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów kierunków trzy lata po zakończeniu edukacji i autoewaluacji uczelni. Najważniejszym kryterium oceny jest uzyskany awans i wysokość zarobków. Autorzy rankingu oceniają też kadrę dydaktyczną i umiędzynarodowienie programów.

Pierwsze miejsce zajął program Kellogg/HKUST Business School. HKUST z Hongkongu ma partnera w postaci znanej amerykańskiej szkoły Kellogg z Chicago. Na podium znalazły się też studia prowadzone w Chińsko-Europejskiej Międzynarodowej Szkole Biznesu CEIBS oraz w szkole biznesu HEC Paris realizowane we Francji, Katarze i Chinach.

Podobnie jak w poprzednim roku w zestawieniu dominują programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich, które działają najczęściej w partnerstwie z uczelniami zachodnimi. W zestawieniu jest też 45 uczelni zachodnioeuropejskich i 28 z USA.

Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 63. miejsce, to spadek o dwie pozycje w stosunku do roku poprzedniego.

“Już jakiś czas temu staliśmy się wiodącym centrum edukacji menedżerskiej w regionie. Nasze programy studiów dostosowane są do współczesnych, niezwykle wymagających warunków, determinowanych m.in. przez pandemię i cyfryzację. Nasz program Executive MBA realizowany jest także na Białorusi. Co roku w Mińsku startują studia firmowane przez Koźmińskiego i mamy tam już dużą grupę absolwentów. Coraz więcej cudzoziemców podejmuje studia Executive MBA w naszej uczelni, dla nich mamy w pełni angielskojęzyczny program” – mówi dyrektor Kozminski Executive Business School Sylwia Hałas-Dej cytowana w informacji przesłanej PAP.

Z Europy Środkowej i Wschodniej w rankingu są jeszcze tylko uczelnie rosyjskie – IBS Moscow na 52. miejscu i Uniwersytet Petersburski na 93.

Ranking dostępny jest na stronie internetowej: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/executive-mba-ranking-2020

szz/ ekr/

2 thoughts on “ALK w rankingu stu najlepszych programów Executive MBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *