Biznesplan agencji eventowej 6points

Potrzebny Ci biznesplan agencji eventowej? W tym miejscu znajdziesz kompletny przykład biznesplanu dla agencji eventowej “6points”, która rozpocznie działalność w 2023 r.

Jak wygląda proces powstawania biznesplanu i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać biznesplan? Poniższy przykład biznesplanu powstał według wytycznych tam zawartych.

Kompletny tekst: Biznesplan agencji eventowej “6points”

Okładka

Biznesplan agencji eventowej 6points

Spis treści


Streszczenie
1. Charakterystyka ogólna przedsiębiorstwa
   1.1. Nazwa firmy
   1.2. Przedmiot działalności
   1.3. Siedziba firmy
   1.4. Charakterystyka właścicieli
   1.5. Struktura organizacyjna
   1.6. Misja firmy
2. Analiza konkurencji
3. Analiza strategiczna SWOT
   3.1. Trendy rynkowe
   3.2. Identyfikacja czynników
   3.3. Wybór strategii
4. Plan marketingowy
   4.1. Strategia produktu
   4.2. Obsługa klienta
   4.3. Strategia cen
   4.4. Dystrybucja
   4.5. Strategia promocji
   4.6. Budżet marketingowy
5. Plan finansowy
   5.1. Założenia
   5.2. Źródła finansowania
   5.3. Bilans prognostyczny
   5.4. Rachunek zysków i strat
   5.5. Plan przepływów pieniężnych
Spis tabel

Streszczenie


Agencja eventowa „6points” świadczy swoim klientom usługi biznesowe polegające na opiece nad różnymi typami imprez masowych. Zajmuje się kompleksową organizacją imprez integracyjnych, konferencji, bankietów, pikników itp. Planuje i organizuje dane wydarzenie pod kątem ściśle określonego celu. To on wyznacza rodzaj wydarzenia, uczestników, czas, miejsce i potrzebne środki. Koncepcja każdego eventu jest dopasowana do wizerunku firmy. Klient decyduje, jakiego konkretnie wsparcia oczekuje. Agencja świadczy usługi zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak też firm z sektora MŚP, a więc mniejszych podmiotów.

Firma prowadzona jest przez dwóch braci, mających wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. organizacji imprez. Jeden z nich pracował w agencji koncertowej Makroconcert, a drugi w międzynarodowej grupie Medica S.C. Postanowili oni połączyć siły i założyć wspólnie firmę.

Inwestycja zostanie sfinansowana z kapitału własnego właściciela (45 000 zł) oraz z kredytu bankowego (140 000 zł). Spłata kredytu nastąpi w ciągu pierwszych dwóch lat działalności firmy. Agencja rozpocznie pracę z dniem 1 marca 2023 r. Prognozuje się, że przychód agencji w pierwszym roku działalności wyniesie 290 000 zł, choć zysk netto będzie niewielki w związku z poniesionymi jednorazowo kosztami.

W 2020 r. przychody branży eventowej spadły nawet o 77%. Znaczną część komunikacji przejął świat online. Szybko też okazało się, że formuła ta nie sprzyja podtrzymaniu więzi pomiędzy uczestnikami. Pomimo tego przyszłością branży wydają się eventy hybrydowe.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *