Czym jest kampania SEM?

Marketing w Sieci stał się nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Dzięki stronie internetowej szybciej docieramy do potencjalnych odbiorców i w prostej formie możemy im przekazać najważniejsze informacje dotyczące naszej oferty.

Kampania SEM

Obok działań prowadzonych w social media, specjaliści e-commerce bardzo często sięgają po narzędzia SEM. Search Engine Marketing pozwala na sprawne działania związane bezpośrednio z wyszukiwarką Google. Decydując się na nią, możemy wykorzystać tak zwane linki sponsorowane oraz zoptymalizować naszą stronę WWW pod kątem SEO. Search Engine Optimization odnosi się bezpośrednio do pozycjonowania witryny. Jest ono jedną z części kampanii SEM. Druga PPC, czyli Pay Per Click to płatne kliknięcia w link przekierowujący do naszej strony.

Dlaczego warto?

Kampania SEM ma wiele plusów. Pierwszym jest oczywiście duża efektywność prowadzonych działań. Przekaz kierujemy do dokładnie sprecyzowanej grupy docelowej, dzięki temu wiemy kto i dlaczego widzi naszą stronę. Załóżmy, że zajmujemy się budowaniem domów z bali. Internauta, który wpiszę te frazę w wyszukiwarce trafi na naszą stronę, jeśli odpowiednio zajmiemy się działaniami SEM. Co więcej, nie będą to reklamy natarczywe. Możemy dowolnie ustawić ich częstotliwość i miejsca, w których będą wyświetlane. Jak już wspomnieliśmy wykorzystując Search Engine Marketing możemy dokładnie ustalić grupę odbiorców oraz frazy, które będą kierować odbiorców na naszą witrynę. Jedną z najważniejszych cech tego typu kampanii z pewnością jest to, że pierwsze efekty widzimy bardzo szybko. Przykładowo, gdy wykorzystamy kampanię AdWords, rozpocznie się ona zaraz po wpłaceniu budżetu do Google. Pozycjonowanie może zabrać nieco więcej czasu, ale warto pracować także nad nim.

Kampania SEM przyniesie oczekiwane rezultaty pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaplanowana. Nieprzemyślane działania spowodują, że stracimy pieniądze, a nie widząc efektów prawdopodobnie zniechęcimy się także do samego narzędzia. Jeśli wiemy, że nie poradzimy sobie z tym zagadnieniem sami, skonsultujmy się z ekspertami, którzy pokierują kampanią w naszym imieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *