Czym jest tzw. marketing 360?

360 Degree marketing to strategia oparta na wykorzystywaniu wielu kanałów komunikacyjnych i narzędzi cyfrowych. Jej zasadniczym celem jest łączeniu autonomicznych elementów sprzedażowych w jedną, kompatybilną całość. Zintegrowane działania umożliwiają dotarcie do szerokiego grona odbiorców i pozyskiwanie przyszłych klientów. Skuteczny marketing 360 stopni pozwala również przewidzieć potrzeby konsumenckie tak, by oferowany produkt spełniał większość ich oczekiwań.

Skuteczność mediów 360 stopni

Wiele domów mediowych i profesjonalnych agencji, jak choćby Adnext.pl w swoich strategiach marketingowych wykorzystuje różnorodne kanały komunikacyjne, by pozyskać szerokie grono odbiorców. Nawiązanie dialogu między podmiotem gospodarczym a konkretnym klientem to sukces udanej kampanii. Korelacja różnorodnych komponentów PR–owskich umożliwia bieżącą analizę i kontrolę generowanego przekazu.

Początki

Media 360 stopni zrodziły się z potrzeby reakcji na zachowania klientów, korzystających z wielu kanałów, generujących treść reklamową. Na lotnisku, w trakcie spaceru otaczają człowieka komunikaty, sugerujące potrzebę kupna danego produktu lub skorzystania z konkretnej usługi. Relacja między podmiotem a komunikatem jest relacyjna. Aby treść trafiła do odbiorcy musi ona odpowiadać jego aktualnym oczekiwaniom i potrzebom. W przeciwnym razie przekaz stanie się niewidoczny i niezapamiętany.

Narzędzia

360 Degree Marketing opiera się na wykorzystywaniu nowych trendów i dostępnych narzędzi, wśród których warto wymienić:

  • domeny internetowe
  • marketing SEM
  • social media
  • direct marketing
  • reklamę online
  • materiały poligraficzne
  • eventy firmowe
  • ambient marketing

Marketing 360 stopni to prawdziwa rewolucja wśród strategii PR–owskich. Podejmowane w ramach metody działania umożliwiają dokładne planowanie i koordynację przyszłych decyzji. To doskonała opcja dla marek, które rozpoczynają przygodę w danym sektorze rynkowym, jak i przedsiębiorców, pragnących umocnić swoją pozycję lidera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *