Dlaczego warto zrobić audyt sklepu internetowego?

Sklepy internetowe przeżywają obecnie swój renesans – łatwy sposób na założenie sklepu, minimum formalności i prosta konfiguracja to dopiero początek takiego e-handlu. Możliwość dotarcia ze swoja ofertą do szerokiego grona odbiorców to kolejny atut. Trudność stanowi jednak wybicie się na tle konkurencji oraz dążenie do sprzedaży na stałym, satysfakcjonującym poziomie. Niezależnie od tego, czy samodzielnie zajmujesz się prowadzeniem takiego sklepu internetowego czy może zlecasz to agencji lub freelancerowi – cykliczne dokonanie audytu sklepu będzie dla Ciebie stanowiło szansę na poznanie mocnych i słabych stron. To może być cenna lekcja, która szybko zaowocuje większą ilością konwersji i wyższymi wynikami sprzedaży. Jeżeli zależy na poprawieniu tych wyników – poniższy poradnik jest dla Ciebie!

1. Jak poprawić sprzedaż w sklepie internetowym?
2. Skup się na stronie głównej
3. Wyraźne zdjęcia produktów – popraw to jeszcze przed audytem swojego sklepu internetowego!
4. Popraw działanie swojego sklepu internetowego!

Jak poprawić sprzedaż w sklepie internetowym?

Prowadzenie sklepu internetowego po jakimś czasie może stać się rutynowe. Dopiero spadki w sprzedaży mogą stanowić sygnał alarmowy, który stanowi motywację do podjęcia konkretnych kroków pozwalających na poprawienie tej sytuacji. Punktem wyjściowym jest tu jednak audyt, czyli zwrócenie uwagi na działanie sklepu i szereg innych aspektów, które mogą przyczyniać się do spadków konwersji. Poniżej poznasz kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę podczas takiej analizy. Audyt sklepu internetowego traktuj nie jako koszt, a inwestycję, która szybko się zwróci i pozwoli Ci obrać właściwy kierunek działania.

Skup się na karcie produktu i procesie zakupowym

Klienci pojawiający się w sklepie internetowym powinien mieć dostęp do czytelnej wyszukiwarki produktów. Przydaje się ona szczególnie w przypadku sklepów o dużym asortymencie, zwłaszcza wtedy, gdy agreguje on produkty różnych marek i o różnym przeznaczeniu. Potencjalni klienci nie mają czasu na rozwijanie listy podkategorii, aby dostać się do potrzebnego produktu. Zamieszczenie intuicyjnej wyszukiwarki z pewnością ułatwi im zakupy i przyspieszy proces poszukiwawczy.

Kolejnym elementem i polecaną praktyką jest umieszczanie tzw. polecanych produktów – czyli wyświetlanie towarów, które w pakiecie z poszukiwanym przez klienta produktem wybrali inni użytkownicy. To prosty zabieg pozwalający na do sprzedaż bez zwiększania wydatków na płatną reklamę.

Innym elementem chętnie stosowanym przez sklepy internetowe jest slider, czyli umieszczanie dedykowanych grafik prezentujących najnowszy asortyment czy promocje.

Wyraźne zdjęcia produktów – popraw to jeszcze przed audytem swojego sklepu internetowego!

Oszczędzanie na profesjonalnej sesji zdjęciowej to duży błąd. Jeśli Twój sklep obfituje w niewyraźne, słabej jakości zdjęcia – nie licz na to, że będą one stanowiły zachętę dla potencjalnego klienta do kupna oferowanych przez Ciebie produktów. Brak możliwości bezpośredniego obcowania z towarem powinien zostać zrekompensowany wysokiej jakości zdjęciami, które pozwolą na dokładne zapoznanie się tym, co oferujesz. Dzięki temu klient zyska wrażenie, jakby miał okazję obejrzeć go bezpośrednio w sklepie.

Popraw działanie swojego sklepu internetowego!

Podsumowując – jeśli chcesz poprawić wyniki sprzedażowe generowane przez Twój sklep, powinieneś zacząć od dokładnego zbadania, które obszary wymagają poprawy i zniechęcają klientów do podjęcia określonej akcji. Oddanie tego audytu w ręce specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwoju sklepów internetowych pomoże Ci uzmysłowić sobie, jakie błędy dotychczas popełniałeś i jak im zaradzić.

Więcej rzetelnych informacji na temat e-commerce i rozwoju sklepów internetowych znajdziesz pod adresem Ekomersiak.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *