Dwie polskie uczelnie wśród najlepszych szkół biznesu w Europie

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazły się wśród 90 najlepszych szkół biznesu w Europie, uwzględnionych w corocznym rankingu “Financial Times”. Pierwsze miejsce zajęła London Business School.

Ranking publikowany co roku przez „Financial Times” jest uznawany za ważny wskaźnik pozycji naukowej uczelni. Uwzględnia tylko 90 najlepszych wyższych szkół biznesu w Europie, a więc mniej niż 1 proc. z ponad 10 tys. działających.

Zestawienie otwiera brytyjska London Business School. Miejsca na podium zajęły też dwie uczelnie francuskie: HEC Paris i Insead. W pierwszej piątce znalazły się również kolejno: hiszpańska IE Business School oraz szwajcarski University of St Gallen.

Wśród najlepszych uczelni ekonomicznych w Europie są również dwie polskie: Akademia Leona Koźmińskiego (45. miejsce w rankingu) i Szkoła Główna Handlowa (83. miejsce).

“Jesteśmy obecni w rankingach +Financial Times+ od 2009 roku i cały czas utrzymujemy zbliżoną pozycję. To może być źródłem satysfakcji, bo jest to najwyższe miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, ale dla stosunkowo młodej polskiej uczelni, jaką jesteśmy, to przede wszystkim ogromna szansa na wejście do globalnego świata nauki. I korzystamy z tych możliwości” – mówi rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold T. Bielecki.

Dziennik „Financial Times” publikuje kilka rankingów cząstkowych w ciągu roku i na ich podstawie sporządza ranking uczelni europejskich. Składają się na niego wyniki z rankingu globalnego studiów stacjonarnych MBA, EMBA, studiów magisterskich z zarządzania oraz studiów dla menedżerów tzw. Executive Education.

Wyniki rankingu są dostępne na stronie internetowej: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2016

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *