Energetyczne start-upy mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie

Twórcy start-upów, którzy mają pomysły na rozwiązania z sektora zrównoważonej energii, mogą zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu PowerUp! by InnoEnergy. Udział w trzeciej edycji konkursu mogą wziąć start-upy oraz małe przedsiębiorstwa z 23 państw Europy Środkowej i Wschodniej.

PowerUp! by InnoEnergy to największy konkurs dla start-upów z sektora zrównoważonej energii w Europie Środkowej i Wschodniej. Stwarza polskim innowatorom olbrzymią szansę na realizację i rozwój ich projektów oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.

Aby przystąpić do konkursu trzeba mieć projekt związany ze zrównoważoną energią oraz stworzyć zespół i wypełnić formularz, dostępny na stronie: www.powerup.innoenergy.com. Zapisy trwają do 11 września 2017 r.

Laureaci mogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale także na dostęp do akceleratora Highway by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on młodym przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, wejścia na rynek, budowy zespołów, czy dostępu do funduszy seed. Umożliwia także stały dostęp do 150 największych europejskich partnerów z branży energetycznej, ułatwiając szybkie wejście na rynek międzynarodowy.

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych (polski finał odbędzie się w Warszawie) poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. Będą one okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięcia uwagi mediów i budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tym regionie Europy.

Każdego roku do konkursu dołączają do nowe kraje. Obecnie są to: Bułgaria, Albania, Chorwacja, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Republika Czeska, Estonia, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Grecja, Gruzja, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Łotwa, Serbia, Litwa, Turcja, Ukraina, Polska, Cypr, Słowacja, Słowenia i Rumunia.

W ubiegłorocznej edycji PowerUp! by InnoEnergy wygrały: pomysł na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompa cieplna oraz opatentowany wymiennik ciepła jak również projekt pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące.

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *