Jak rozmawiać z agencją interaktywną? – o mówieniu i słuchaniu

Agencje interaktywne coraz bardziej dominują rynek reklamowy w Polsce. Współpraca z nimi wygląda zupełnie inaczej niż z tradycyjnymi agencjami reklamowymi i PR-owymi. Skutkuje to nie tylko innym podejściem do Klientów, ale także stworzeniem zupełnie nowego modelu komunikacji pomiędzy agencją a Klientami. Chcąc jak najbardziej skutecznie i efektywnie działać z agencją, którą wybierzemy, musimy nauczyć się pewnych prawidłowości. Jakich?

Nie da się ukryć, że wraz z rozpowszechnieniem Internetu i nowoczesnych technologii, reklama w Polsce diametralnie zmieniła swoje oblicze. Środki reklamowe znane do tej pory (a więc telewizja, radio i prasa) powoli ustępują interaktywności, nowoczesnym grafikom, światowi wirtualnemu i mobilnemu.

Taki bieg rzeczy sprawił, że zmieniły się również założenia współpracy pomiędzy agencją a Klientem. Dziś trzeba wiedzieć, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas tej relacji.

1. Dużo mów o swojej branży, założeniach i oczekiwaniach

Trzeba wiedzieć, że agencje z definicji działają tak, by Ci pomóc. Dlatego tak ważne jest, żebyś otwarcie mówił o swoich założeniach już podczas pierwszego spotkania. Przedstaw agencji swoją branżę, opowiedz dużo o firmie i o tym, czym wyróżnia się na tle innych. Zaprezentuj specjalistom całą swoją ofertę usług i produktów, jeśli takowe posiadasz, zaakcentuj ich dobre strony i to, co chciałbyś przekazać swoim potencjalnym Klientom. Pamiętaj, że agencja postara się połączyć Twoje wizje wraz ze swoimi. Będzie proponowała Ci również inne rozwiązania, których nie zauważyłeś. Bardzo ważne jest również, byś opowiedział co nieco o swoich rynkowych konkurentach – to z nimi przecież chcesz wygrać w wyścigu po nowych Klientów.

Podczas spotkania z przedstawicielami agencji interaktywnej takiej jak ROXX Media z Krakowa warto również wspomnieć o drogach komunikacji z odbiorcami, jakie chciałbyś obrać. Możesz na przykład liczyć na stworzenie dobrej strony internetowej, kampanii w wyszukiwarce, prowadzenie mediów społecznościowych, stworzenie grafik różnego typu czy nawet filmików i aplikacji mobilnych! Pole do popisu dla agencji interaktywnych jest wielkie i może pomóc Ci dotrzeć do Klientów różnymi drogami.

2. Oprócz mówienia – również słuchaj!

Bardzo istotne jest, by nie być zamkniętym na propozycje i nowe pomysły wychodzące od agencji. Jej pracownicy są przecież specjalistami w tym, co robią. Znają najnowsze trendy, mają doświadczenie w psychologii marketingu i sprzedaży, a ponadto są kreatywni i będą starali się pomóc Ci w jak największym stopniu.

Dzięki temu, że będziesz słuchać propozycji agencji oraz pozwolisz jej na innowacje i przejęcie inicjatywy – możesz liczyć na jeszcze lepsze efekty i wysoką skuteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *