Kanały sprzedaży w Internecie

Rynek e-commerce w Polsce wciąż się rozwija. Według badań Gemius, niebawem e-sprzedaż może wyprzeć kupowanie w sposób tradycyjny, ponieważ już ponad 80% internautów odwiedza strony e-commerce, a ta liczba może jedynie wzrosnąć. Każdy przedsiębiorca powinien odpowiednio wykorzystać to medium, aby zwiększyć swoje udziały na rynku i rozszerzyć swoje działania na ogólnopolską arenę. Jakie działania należy w tym kierunku podjąć?

SEO – zwiększ zyski dzięki wyszukiwarce

Bardzo popularnym i skutecznym sposobem promowania swojej działalności w Internecie jest redagowanie tekstów na stronę lub sklep internetowy zoptymalizowanych pod SEO. Nie tylko tekst powinien ulec optymalizacji pod pozycjonowanie, ale także kod strony. Warto się zapoznać z podstawowymi wytycznymi Googla, które mogą w tym pomóc. Dzięki temu nasza strona powinna być wysoko w rankingu, a czym wyższa pozycja, tym większa szansa, że potencjalny klient nas znajdzie i dokona zakupu.

Linki sponsorowane – Adwords + remarketing

Kolejnym elementem są reklamy w Google AdWords. Jaka jest przewaga linków sponsorowanych nad SEO? Przede wszystkim tym, że możliwość pojawienia się na pierwszej stronie jest o wiele wyższa. Przeważnie. Internauci klikają najczęściej w linki, które znajdują się najwyżej, więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przedsiębiorstwo zyska w ten sposób nowych klientów. Z kolei remarketing to działania stosowane, by dotrzeć do osób które już odwiedziły daną witrynę. Jeśli np. użytkownik opuści stronę internetową bez dokonania zakupu, remarketing pozwoli na wyświetlenie mu reklamy w czasie, gdy surfuje po Internecie. Jest to bardzo opłacalne ze względu na docieranie jedynie do zainteresowanych osób, gdyż wcześniej mały one już styczność z określoną witryną.

Social media – wykorzystaj media społecznościowe

Jak wynika z analizy aplikacji Catvertiser jest blisko 13 mln Polaków na Facebooku. Stanowi to ogromne zasięg dla promocji usług i produktów. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że możemy dzięki temu targetować użytkowników po konkrentych zainteresowaniach. Prowadzenie fanpage’a to nieodłączny element kampanii reklamowej w Internecie, dlatego warto zadbać o wartościowe wpisy, które przyciągną użytkowników. Do pracy nad budowaniem wizerunku w Internecie niezbędny będzie laptop biznesowy. Wiele ciekawych ofert znajduje się pod linkiem www.couporando.pl. Niezawodny sprzęt to podstawa skutecznego wykonania planu marketingowego.

65 thoughts on “Kanały sprzedaży w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *