W kwietniu – Polsko-Ukraińskie Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności

Rozwój współpracy naukowej i wymiany studenckiej to niektóre z celów Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności. 6 i 7 kwietnia w Kijowie zaplanowano m.in. spotkania rektorów z obu krajów, targi edukacyjne, konferencje.

Organizatorami Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności są m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). W programie dwudniowego wydarzenia znalazły się m.in. targi “Osvita ta kar’era” oraz II Forum Rektorów Uczelni Technicznych polski i Ukrainy.

Głównym celem wydarzenia jest nawiązanie współpracy i wymiany studenckiej. “Chcemy pokazać, ile do tej pory udało się uzyskać mobilności studenckich między Polską a Ukrainą” – mówi Anna Salamończyk-Mochel z FRSE.

I dodaje: “To dla nas istotne wydarzenie z uwagi na kontekst historyczny między obydwoma krajami, ale również dlatego, że chcemy wzmacniać potencjał innowacyjności polskiej nauki w Polsce i na Ukrainie”.

W ramach polsko-ukraińskich dni odbędą się targi, skierowane przede wszystkim do studentów. “Polska będzie prezentować ofertę edukacyjną z różnych uczelni, będzie oferować konkretne studia i wymianę akademicką między kadrą naukową i studentami” – opowiada Salamończyk-Mochel.

Jak informuje, FRSE jest obecna na Ukrainie od wielu lat. M.in. od dwóch lat działa tam program wymiany polsko-ukraińskiej. Podczas Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacyjności oferta ta będzie prezentowana i kierowana do wszystkich zainteresowanych.

Polsko-Ukraińskie Dni wpisują się w program “Ready, Steady, Go! Poland”, który służy promocji polskiej nauki. Od 2012 r. MNiSW w ramach tego programu zachęca obcokrajowców do studiów w Polsce. Informacji pomocne w podjęciu decyzji o rozpoczęciu studiów w naszym kraju można znaleźć na stronie http://www.go-poland.pl/

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *