Lead nurturing – czym jest i jak działa?

Przedsiębiorca, chcąc sprzedać usługę lub produkt, nie może tylko zachęcić klienta do skorzystania z oferty, ale powinien być przy tym kliencie, przechodząc z nim cały proces, od podjęcia decyzji o kupnie, do finalizacji transakcji. Tzw. dreptanie za klientem, to właśnie lead nurturing.

Jak działa lead nurturing?

Lead nurturing to pozyskiwanie potencjalnego klienta i konsekwentne przeprowadzanie go przez każdy etap zakupu, aż do jego transakcji. Dzięki temu klient jest świadomy i zadowolony, bo wie, co, jak i po co kupił. Całość działań, jakie może wykonywać wyspecjalizowany zespół, np. PushAd, skupia się na przygotowaniu automatycznej akcji marketingowej i wysyłaniu do wybranych leadów komunikatów edukacyjnych, sprzedażowych czy marketingowych, w sposób automatyczny i predefiniowany. Ma to również na celu budowanie wizerunku marki i podtrzymywanie stałego, konsekwentnego kontaktu z potencjalnym klientem. Jest to nie tylko budowanie nowych relacji, ale również zyskanie lojalności i zachęcanie do zakupów osób, które już w przeszłości korzystały z oferty.

Jak przebiega proces lead nurturing?

Skuteczny lead nurturing to prowadzenie kontaktów, które firma uzyskała dzięki działaniom marketingowym, przez działania sprzedażowe, aż do miejsca, w którym stają się one klientem, który zapłacił za produkt lub usługę. Jest to działanie na o wiele większą skalę niż tylko wysyłanie kampanii mailingowych czy newsletterów. W PushAd zwraca się uwagę na procesy, takie jak: kształcenie klientów i prezentacja firmy jako eksperta w jakiejś dziedzinie, informowanie klientów jak podejmować lepsze decyzje dzięki produktom firmy, budowanie zaangażowania dzięki dzieleniu się odpowiednimi treściami oraz wyjaśnianie, w jaki sposób potencjalny klient może lepiej poznać ofertę i się skontaktować. Co ważne, na rynku istnieje wiele programów wspomagających lead nurturing, które są tak dostosowane, aby pasowały do sytuacji klientów i ich celów. Pozwala to na skuteczne podążanie za klientem i lepszą sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *