Na Uniwersytecie Ekonomicznym powstanie inkubator przedsiębiorczości za 13 mln zł

Blisko 13 mln zł będzie kosztować budowa Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQube, która ruszyła na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przedsięwzięcie kierowane jest do mikro i małych firm oraz start-upów z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Uniwersytety Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanta Nowacka, Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQube powstanie w budynku “O” kampusu wrocławskiej uczelni. Prace modernizacyjne budynku rozpoczynają się we wtorek i potrwają rok.

“Plany są imponujące. Na parterze o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych powstanie co-work, w którym młodzi przedsiębiorcy znajdą swoje miejsce do pracy i rozwijania pomysłów biznesowych” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że firmy będą miały do dyspozycji także dwie sale, w pełni wyposażone w sprzęt audiowizualny, umożliwiający przeprowadzenie warsztatów, prezentacji i konferencji.

Po modernizacji budynku “O” na pierwszej i drugiej kondygnacji powstaną przestrzenie dla firm pod wynajem – 30 biur i siedem salek konferencyjnych.

“Na potrzeby działania InQube zostanie zakupiony serwer i macierze dyskowe, szafy rakowe, dostępny będzie szybki internet Wi-Fi oraz +chmura+ w całym budynku” – przekazała rzeczniczka.

Inkubator powstaje z myślą o mikro i małych firm oraz start-upów z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych. “Ma być to miejsce wymiany idei oraz wdrażania nowatorskich i innowacyjnych pomysłów biznesowych” – podkreśliła rzeczniczka. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

One thought on “Na Uniwersytecie Ekonomicznym powstanie inkubator przedsiębiorczości za 13 mln zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *