NCBR organizuje spotkania dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać fundusze UE

Cykl bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową i chcą skorzystać z unijnych dotacji organizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pierwsze spotkanie 11 marca w Warszawie.

Jak przypomniało NCBR w przesłanym we wtorek komunikacie będzie to kontynuacja cyklu spotkań “NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój)”.

W ich trakcie przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek naukowych mogą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w ubieganiu się o środki na realizację innowacyjnych projektów. Eksperci z NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dofinansowania dla projektów, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów czy usług.

Podczas spotkań przedstawione zostaną m.in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, szczegółowe warunki i kryteria oceny projektów. Eksperci przybliżą zaś tematykę, pokazując konkretne przykłady beneficjentów, którzy już realizują, bądź zrealizowali projekty dofinansowane z POIR.

NCBR zapowiada, że nowością w stosunku do ubiegłorocznego cyklu, jest możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady nt. dobrych praktyk w zakresie przygotowania projektu B+R.

“Rozwój polskich przedsiębiorstw generuje przyspieszenie wzrostu całej krajowej gospodarki. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny wzrost” – podkreśla, cytowany w komunikacie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. “Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia” – dodaje.

Jak podało NCBR, w 2019 roku środki przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów w ramach tylko jednego z konkursów – „Szybka Ścieżka” – wyniosą ponad 2 miliardy złotych.

“Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów. Tym samym ograniczają własne możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności oferowanych produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm” – zaznacza dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski.

Szczegółowy program i daty spotkań można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *