Newsletter jako jedna z form kontaktu z klientem

Kontakt z klientem jest bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o prowadzenie i rozwój firmy. Realizacja usług dla poszczególnych klientów, niejako definiuje nam to, jak będzie rozwijało się nasze przedsiębiorstwo. W jaki sposób jednak stworzyć udany newsletter, aby nie tylko przynosił nam korzyści i aby był on atrakcyjny dla klienta?

Newsletter a e-marketing

Obecnie, jeśli mówimy o e-marketingu nie możemy pominąć takiego narzędzia, jakim jest dobrze skonstruowany newsletter. Jego największą zaletą jest fakt, że trafia on na skrzynki mailowe naszych klientów, a co za tym idzie – niemalże zawsze wiedzą oni o tym, kiedy taki mail przychodzi. To z kolei powoduje, że nie zapominają oni o naszej marce. To, co także stanowi zaletę, jeśli chodzi o newsletter to fakt, że koszta związane z jego wdrożeniem są z reguły bardzo niskie a efekt, który dzięki niemu możemy osiągnąć, nierzadko przyczynia się do zwiększenia obrotów naszej firmy.

Stały kontakt z klientem

Kolejną zaletą, jeśli chodzi o newsletter, jest fakt, że dzięki niemu, jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami. Dobrze skonstruowany newsletter, nie jest nachalny, nie jest reklamą, którą automatycznie kasujemy. Warto zaznaczyć, że powinny się w nim znajdować zwroty kierowane bezpośrednio do klienta, ukierunkowane na jego potrzeby. Dzięki newsletterowi możliwe jest zachowanie zdrowego balansu, pomiędzy informacjami sprzedażowymi a ciekawostkami, które dotyczą danej marki.

Dobry newsletter – czyli jaki?

Skoro wiemy już, jakie korzyści możemy osiągnąć, jeśli chodzi o korzystanie newslettera, warto dowiedzieć się, jak powinniśmy skonstruować newsletter, aby przynosił on oczekiwane rezultaty.

Kontakt z klientem – ukierunkowany na konkretnego odbiorcę, zawierający zwroty bezpośrednio do adresata. Najlepiej, jeśli jest on spersonalizowany. W ten sposób klient wie, że informacje, które zawarte są w newsletterze, są skierowane bezpośrednio do niego.

Ciekawa i atrakcyjna forma – to bardzo ważne. Jeśli newsletter wygląda ciekawie, klient z pewnością wyrazi zainteresowanie wiadomością, która jest w nim zawarta.

Regularność – regularnie wysyłany newsletter nie pozwoli klientowi zapomnieć o naszej firmie, a co najważniejsze – przyzwyczai go do tego, że regularnie otrzymuje on konkretne informacje.

Wykorzystaj Salesforce

Jednym z najczęściej stosowanych narzędzi, które pozwalają wysyłać nam newslettery do naszych klientów, są systemy CRM. Salesforce oferuje w tym aspekcie dwa produkty, które pozwalają na skuteczne stworzenie newslettera i zarządzanie nim:

Salesforce Pardot – intuicyjny w obsłudze, doskonale sprawdza się w modelu pracy B2B
Email Studio – narzędzie nieco bardziej zaawansowane od poprzedniego, jednocześnie będące częścią Salesforce Marketing Cloud.

Zarówno pierwszy, jak i drugi z wymienionych produktów pozwala na skuteczne stworzenie newslettera w taki sposób, aby był on atrakcyjny dla naszego klienta, a jednocześnie przynosił nam pożądane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *