Niejawna reklama internetowa – na czym polega i dlaczego warto ją wykorzystać?

Jednym z rodzajów reklam w Internecie jest reklama niejawna, inaczej zwana ukrytą. W tym przypadku – w przeciwieństwie do promowania jawnego – odbiorca zwykle nie jest świadom tego, iż ma on do czynienia z reklamą.

Przede wszystkim brak jest tu wyskakujących, irytujących okienek z ofertą danej firmy. Jest więc to subtelny, nienachalny sposób na zawarcie informacji o ofercie firmy, który oddziałuje przede wszystkim na ludzką podświadomość. W związku z tym potencjalny klient będzie bardziej chętny do zakupu, jeśli nie będzie czuł na sobie presji wykreowanego przekazu. Tym, co można uznać za minus tego typu działań jest fakt mniejszej kontroli nad reklamą i jej odbiorem.

Jedną z niejawnych technik reklamy w sieci jest stosowane na szeroką skalę pozycjonowanie, które opiera się na dopasowywaniu witryny pod aktualne trendy i wymagania wyszukiwarki, by wywindować stronę w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami i zyskać skok wyświetleń. Treść publikowana na naszej stronie powinna być z jednej strony wartościowa, z drugiej zaś opatrzona w odpowiednio dobrane, skuteczne słowa – klucze, które automatycznie przyciągną odwiedzających wpisujących dane frazy. Istotne są również parametry techniczne witryny, tj. możliwość przeglądania jej na urządzeniach mobilnych, czas ładowania. Krótko mówiąc, należy w taki sposób dostosować stronę, by generowała ona jak największy ruch. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy specjalisty, który na bieżąco analizuje trendy w wyszukiwarkach i potrafi w taki sposób zawszeć kluczowe frazy, by odbiorca nie zorientował się, iż ma do czynienia z celowym przekazem reklamowym, zaznacza przedstawiciel firmy carted.

Inną opcją jest zastosowanie techniki content marketingu. Oznacza to publikowanie na swojej witrynie, w social mediach i w innych miejscach w sieci dedykowanych treści, które zawierają materiały edukacyjne, poradniki itp. Za sprawą tego nasza marka staje się bardziej wiarygodna w oczach klientów, a my budujemy z nimi więź i stajemy się ekspertami. Conetent marketing może mieć miejsce na stronie internetowej firmy, ale także w social mediach i na innych, popularnych witrynach, z którymi nawiążemy współpracę.

Ciekawą metodą reklamy internetowej jest współpraca z blogerami, także tymi z Instagrama czy YouTube. Gromadzą oni wokół siebie rzeszę fanów, którzy ufają im i chętnie korzystają z polecanych przez idoli produktów. Popularni blogerzy często są ambasadorami różnych marek, oczywiście związanych z ich niszą. Nawiązanie współpracy ze znanymi w sieci ludźmi zawsze musi wyjść z Twojej inicjatywy – przedstaw im swoją konkretną, niebanalną propozycję, która przyniesie im jakiś profit. Bloger poprzez wstawianie swoich zdjęć, na których – chociażby w tle – widnieją Twoje produkty lub poprzez opiniowanie ich z pewnością pomoże pozyskać Ci nowych klientów, choć należy pamiętać, iż działania te wiążą się też ze stosunkowo wysokimi kosztami.

Stosowanie niejawnej reklamy internetowej jest równie skuteczne, jak jawne promowanie swojego produktu, a przy tym jest bardziej subtelne i budzi większe zaufanie u klienta, dlatego też warto się na nie zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *