Nowoczesne metody skutecznej reklamy sklepu internetowego

Internet daje ludziom możliwość komunikacji z osobami z całego świata. Jest to coś, co jeszcze nie tak dawno znajdowało się w sferze ludzkich marzeń. Obecnie jest to codzienność, którą można wykorzystać do wielu celów. Prężny rozwój internetu sprawił, że prowadzenie sklepu nie musi odbywać się w sposób stacjonarny. Sklepy internetowe cieszą się bardzo dużą popularnością, a wiele osób przerzuciło się z zakupów tradycyjnych właśnie na internetowe. Z tego względu, prowadzenie sklepu internetowego to bardzo dobry pomysł na biznes, jednak należy pamiętać o kilku rzeczach.

Praca, praca…

Prowadzenie sklepu internetowego to bardzo wymagające zadanie, szczególnie jeżeli każdą aktywnością musi zajmować się jedna osoba. Prowadzenie strony internetowej sklepu, przygotowywanie wysyłek, zwroty, reklamacje… To tylko niektóre z wymagających zadań. Należy pamiętać, że możliwość prowadzenia sklepu w internecie ma obecnie każdy, a to sprawia, że konkurencja na rynku jest naprawdę bardzo duża. Z tego względu, skuteczna reklama sklepu internetowego to najlepsze wyjście na przyciągnięcie uwagi klientów. Warto postawić na niekonwencjonalne rozwiązania, które szczególnie skutecznie zachęcą do skorzystania z oferty.

Daj się sfilmować!

Jednym z najpopularniejszych portali ostatnich lat jest zdecydowanie YouTube. Wiele osób prowadzi własne kanały, które są subskrybowane przez setki tysięcy, a nawet miliony użytkowników. Dla tych osób jest to zajęcie, które stało się codzienną pracą, dlatego poświęcają temu wiele czasu, publikując nowe nagrania nawet codziennie.

W związku z popularnością YouTube’a jest to bardzo dobre miejsce pod względem marketingowym. Dobry pomysł można przekuć na bardzo duże zyski, a reklamować swój produkt można na dwa główne sposoby.

Pierwszym z nich jest prowadzenie kanału własnego sklepu internetowego na Youtube, gdzie będą recenzowane produkty dostępne w sklepie. Może brzmi to łatwo, ale nie jest to łatwe zadanie. Przy obecnej ilości dostępnego contentu film musi być naprawdę ciekawy i zachęcający do obejrzenia. Zwykła prezentacja wideo z podłożonym komentarze może nie być już wystarczająco. Ciekawy film z humorem może być dużo skuteczniejszym rozwiązaniem. Należy jednak wiedzieć do jakiej grupy docelowej klientów chce się dotrzeć, a następnie przeprowadzić dokładny research ich preferencji.

Drugą metodą, która wykorzystuje YouTube’a może być nawiązanie współpracy z osobą, która już to robi. Nagraniem recenzji produktu zajmie się wtedy osoba, która robi to na co dzień, przez co można przypuszczać, że zna swoich odbiorców i wie co do nich trafia. Może to być bardzo skuteczna metoda, jednak w wielu przypadkach cena za taką usługę może być wysoka.

Influencer sprzeda twój produkt!

Wraz ze wzrostem popularności social media oraz vlogami kręconymi na YouTube, wzrosło znaczenie osób, które są obserwowane przez wielu użytkowników. Czołowi polscy influencerzy są obserwowani przez miliony użytkowników, co daje dostęp do bardzo szerokiej sieci dystrybucji. Prowadząc sklep z branży fitness warto zwrócić uwagę szczególnie na Instagrama, gdzie modelki oraz modele fitness prezentują zdjęcia obecnej formy, posiłków oraz krótkie filmiki z treningów. Nawiązanie współpracy z taką osobą to kolejny pomysł na nowoczesny sposób marketingu. Jednak tak jak w przypadku YouTube’a należy liczyć się z wysoką ceną.

Nowoczesne metody vs. tradycja

Social media uważane są za najskuteczniejsze sposoby reklamy sklepu internetowego, szczególnie kiedy istnieje możliwość wykupienia płatnej reklamy, która będzie wyświetlana użytkownikom, z tego względu że są odwiedzane przez miliony ludzi codziennie. Można więc przypuszczać, że są dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne metody.

Spośród tradycyjnych metod trzeba przede wszystkim wspomnieć o zwykłym pozycjonowaniu SEO oraz email marketingu. Pozycjonowanie stanowi nadal ważny czynnik istnienia strony w internecie, z tego względu, że nadal duża część społeczeństwa wykorzystuje wyszukiwarki internetowe. Ponadto, praktycznie każdy posiada własny adres mailowy, gdyż jest konieczny do założenia konta w social mediach, co daje możliwość zbudowania bardzo dużej bazy adresatów.

Które metody są zatem skuteczniejsze? W chwili obecnej warto zastanowić się nad prowadzeniem złożonej kampanii reklamowej, która będzie uwzględniała wykorzystanie każdej z metod. Warto zastanowić się również nad skorzystanie z Google AdWords, które bardzo dobrze może wesprzeć całą kampanię. Należy mieć jednak na uwadze, że większość osób korzysta z oprogramowania typu AdBlock, przez co wyskakujące bannery wydają się staroświeckie. Patrząc w przyszłość, wydaje się że social media oraz influencerzy będą odgrywali jeszcze ważniejszą rolę na rynku e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *