Papierowy kalendarz promocyjny – czy to ma jeszcze sens? Tak!

W dzisiejszych czasach łatwo dojść do wniosku, że czasy świetności papierowych kalendarzy na biurko minęły. Faktycznie, w dobie internetu i mediów społecznościowych papierowe materiały promocyjne mogą wydawać się reliktem przeszłości, tym bardziej, że wiele firm wybiera promowanie się w świecie wirtualnym, a kalendarze elektroniczne szturmem zdobywają rynek. Okazuje się jednak, że drukowane kalendarze na biurko nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i w dalszym ciągu świetnie sprawdzają się w roli narzędzia promocyjnego.

Nie wszystko złoto, co elektroniczne

Faktycznie, papierowe kalendarze ostatnimi czasy odnotowały pewien spadek w produkcji, tym niemniej w dalszym ciągu są ważne dla bardzo wielu użytkowników i znajdują się w niemal  każdym domu i biurze. Mimo że kalendarze w naszych telefonach, tabletach i komputerach można łączyć i zapewniają bardzo wyrafinowany system planowania, nie są w stanie wygrać z prostotą kalendarzy drukowanych, która w dalszym ciągu ważna jest dla bardzo wielu ludzi. Zresztą, nawet wierni użytkownicy kalendarzy elektronicznych doceniają stały dostęp do kalendarza, który jest zawsze przed oczami i wystarczy jedno spojrzenie, by zorientować się w planie dnia, bez szukania i otwierania aplikacji.

Proste znaczy dobre

Bardzo dużą zaletą papierowych kalendarzy biurkowych jest to, że nie wymagają one żadnego logowania, haseł czy synchronizacji. Ich działanie nie jest zależne od tego, ile baterii w telefonie ci zostało, nie zostaną też zhakowane ani się nie zawieszą. Nie bez powodu więc zalety dobrego drukowanego kalendarza przez bardzo długi czas były i w dalszym ciągu są cenione w bardzo wielu domach i firmach. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, czy drukowanie promocyjnego kalendarza dla twojej firmy ma jakikolwiek sens, odpowiedź na to pytanie powinna być dla ciebie oczywista. Nawet jeśli z biegiem czasu coraz częściej i śmielej będziemy korzystać z kalendarzy elektronicznych, nie pokonają one prostoty i wygody korzystania z kalendarzy drukowanych.

Twoi klienci to docenią

Żyjemy w czasach, w których technologia idzie do przodu z każdym dniem, a producenci telefonów i aplikacji co chwila wypuszczają na rynek wciąż nowe udogodnienia dla użytkowników. Rzeczywiście, nasze telefony są już nie tylko narzędziem komunikacji, ale też naszym komputerem, kalendarzem, mapą drogową czy nawigacją samochodową. Jednak szybkie spojrzenie na wydrukowany kalendarz stojący kilka centymetrów od twojej twarzy prawie zawsze pokona urządzenie elektroniczne, którego musisz szukać w torebce, kieszeni spodni czy szufladzie biurka. Nie rezygnuj więc z drukowanych kalendarzy na biurko. Twoi klienci z pewnością nie prędko to zrobią.

One thought on “Papierowy kalendarz promocyjny – czy to ma jeszcze sens? Tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *