Plan marketingowy kwiaciarni “Kokietka”

Plan marketingowy to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą. W przypadku kwiaciarni może przyczynić się do zwiększenia widoczności, wyższej sprzedaży i konkurencyjności tego biznesu, a także pomóc w lepszym zrozumieniu klientów i w efektywnym wykorzystaniu zasobów. Można m.in. ustalić cele dotyczące budowy marki i strategie promocyjne, takie jak reklama, obecność w mediach społecznościowych, czy też udział w lokalnych wydarzeniach. Plan marketingowy pomoże ci zidentyfikować unikalne cechy Twojej kwiaciarni i wyróżnić się spośród innych konkurentów. Możesz również zbadać konkurencję i opracować strategie, które pozwolą zdobyć przewagę. Znajdziesz w tym miejscu plan marketingowy przygotowany dla kwiaciarni „Kokietka”.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego kwiaciarni „Kokietka”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy kwiaciarni „Kokietka”

Okładka

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Strategia dystrybucji
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie


Plan marketingowy został przygotowany na potrzeby nowo utworzonej kwiaciarni “Kokietka”. Zajmuje się ona sprzedażą kwiatów ciętych, kwiatów sztucznych, roślin doniczkowych, środków do uprawy roślin oraz akcesoriów. Przygotowujemy kompozycje kwiatowe na życzenie klienta, przy czym część sprzedaży chcemy realizować przez internet.

Głównym celem naszego planu marketingowego jest wzrost sprzedaży o 7% rocznie przez kolejne 5 lat działalności firmy oraz wzrostu przychodów ze sprzedaży przynajmniej na poziomie 8% rocznie. Jeśli nam się uda, zastanowimy się nad otwarciem nowego punktu.

Aby osiągnąć te cele, podejmiemy szereg działań. Pierwszym krokiem jest zwiększenie świadomości klientów na temat naszej kwiaciarni poprzez skuteczną promocję. Wykorzystamy różne kanały reklamowe, takie jak wystawa tematyczna, ulotki, lokalna prasa, a także skupimy się na budowaniu silnej obecności online poprzez strategie marketingu internetowego, w tym prowadzenie strony sklepu internetowego, aktywność w mediach społecznościowych oraz reklamy online.

Plan marketingowy kwiaciarni “Kokietka” ma na celu nie tylko wzrost sprzedaży i przychodów, ale także zbudowanie silnej marki, zwiększenie świadomości o naszej ofercie i zapewnienie wysokiej jakości usług. Poprzez skuteczną promocję i świadczenie doskonałej obsługi klienta, zamierzamy wyprzedzić konkurencję i stać się rozpoznawalnym liderem w naszym regionie.

W ramach naszego planu będziemy monitorować wyniki prowadzonych działań, analizować dane sprzedażowe, opinie klientów oraz trendy rynkowe. Dzięki temu będziemy w stanie wprowadzać ulepszenia, aby osiągnąć nasze cele.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą właścicieli firmy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik – zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

One thought on “Plan marketingowy kwiaciarni “Kokietka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *