Plan marketingowy pensjonatu “Misiak” – przykład

Myślisz o tym, co zrobić, aby firma rozwijała się dynamiczniej? A może skończyły Ci się pomysły odnośnie promocji? Jeśli tak, odpowiedź jest jedna, potrzebujesz planu marketingowego. Jest to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą. Znajdziesz w tym miejscu plan marketingowy przygotowany dla pensjonatu.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego pensjonatu „Misiak”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy pensjonatu „Misiak”

Okładka

Plan marketingowy pensjonatu "Misiak"

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby pensjonatu „Misiak”. Firma dopiero wchodzi na rynek i potrzebuje skutecznych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć sprzedaż na zadowalającym poziomie.

Pensjonat “Misiak” oferuje do wynajęcia pokoje i apartamenty w cichej, bezpiecznej okolicy we wsi Tylicz, niedaleko od Krynicy-Zdroju. Zapewnimy naszym gościom komfortowy pobyt, z dala od miejskiego zgiełku oraz możliwość aktywnego wypoczynku. W działaniach promocyjnych, obok tradycyjnych metod, wykorzystamy internet.

Celem naszego planu marketingowego jest osiągnięcie w ciągu 3 lat działalności wzrostu obłożenia do 60%, w czym ma pomóc intensywnie prowadzona promocja w internecie. Zakłada się wzrost cen o 5% rocznie, a także testowanie i stopniowe wprowadzanie nowych usług. Musimy podjąć decyzję, co do promocji w systemach rezerwacji. Plan marketingowy posłuży również do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *