Plan marketingowy pizzerii “Fabiano”

Potrzebny Ci plan marketingowy pizzerii? Sprawdź przykład planu marketingowego pizzerii „Fabiano”. Plan marketingowy to jedno z narzędzi służących do sprawnego zarządzania firmą. Umożliwia analizę przeszłej i obecnej sytuacji, zaplanowanie działań marketingowych oraz kontrolę osiągniętych rezultatów.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego pizzerii “Fabiano”.

Uwaga! Jeśli chcesz zlecić przygotowanie planu marketingowego zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy pizzerii „Fabiano”

Okładka

Plan marketingowy pizzerii "Fabiano"

Spis treści

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
  1.4. Istniejący potencjał w regionie
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby pizzerii „Fabiano”. Działalność pizzerii opiera się na sprzedawaniu włoskiej pizzy własnej roboty. Oferujemy również ciasta i desery. W nadchodzącym roku wprowadzimy nowe produkty. Prawdziwy włoski klimat naszego lokalu tworzy przede wszystkim jedzenie, a także ciepła, swojska atmosfera.

Według badań z 2017 r. wiadomo, że jeśli chodzi o odwiedzane typy lokali, Polacy najczęściej wybierają pizzerie. Odpowiedziało tak 76% ankietowanych. Najchętniej wybieraną kuchnią jest kuchnia włoska (81%), a więc pizza i makarony. Na jedno zamówienie przypadają średnio ponad dwie pizze.

Celem planu marketingowego jest osiągnięcie wzrostu wielkości sprzedaży o 15% rocznie przez najbliższych 5 lat, zwiększenie rozpoznawalności marki oraz dbanie o przyjazny wizerunek firmy. Plan marketingowy posłuży również do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *