Plan marketingowy stolarni “Tischler”

Coraz częściej myślisz o tym, co zrobić, aby rozwijać się dynamiczniej? A może skończyły Ci się pomysły odnośnie promocji? Jeśli tak, odpowiedź jest jedna, potrzebujesz planu marketingowego. Jest to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą. Znajdziesz w tym miejscu plan marketingowy przygotowany dla firmy produkującej i sprzedającej meble oraz zajmującej się renowacją mebli. Przeczytaj przykład planu marketingowego stolarni “Tischler”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy stolarni “Tischler”

Okładka

Plan marketingowy stolarni "Tischler"

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja i wizja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel=

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby nowo utworzonej stolarni „Tischler”. Właścicielem firmy jest Andrzej Tischler. Głównym zadaniem przygotowanego planu marketingowego jest umożliwienie podjęcia decyzji, co do sposób promowania produktów stolarni, tak aby osiągnąć zakładane cele. Plan marketingowy posłuży również do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

W pierwszym roku działalności firmy chcemy osiągnąć sprzedaż na poziomie 1 586 jednostek i zwiększać napływ zamówień o 5% przez kolejne 5 lat działalności firmy. Jeśli ten plan zakończy się powodzeniem, zastanowimy się nad otwarciem nowych punktów sprzedaży w ramach wdrażania dalszego planu ekspansji.

Przedmiotem działalności firmy będzie produkcja mebli (łóżka do sypialni), ich sprzedaż hurtowa i detaliczna, import mebli (import dotyczy włoskich i francuskich mebli kuchennych) oraz działalność usługowa (renowacja mebli). Sprzedaż będzie prowadzona za pomocą sklepu internetowego. Ważnym elementem promocji i budowania bezpośrednich kontaktów z klientami będzie udział w targach. Wierzymy, że jesteśmy w stanie się rozwijać, nie tracąc jednocześnie na jakości oferowanych przez nas produktów.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

To jest fragment tekstu. Kompletny plan marketingowy stolarni “Tischler” znajdziesz na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

One thought on “Plan marketingowy stolarni “Tischler”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *