Płatność kartą przez Internet – jak to zrobić?

Rozwój zakupów przez Internet spowodował, że sprzedawcy szukają nowych rozwiązań zachęcających potencjalnych nabywców do kupowania właśnie w ich sklepie. Jedną z najpopularniejszych metod płatności, jest płatność kartą, którą większość konsumentów posiada i korzysta z niej na co dzień.

Jak płacić kartą przez Internet?

Coraz więcej sprzedawców korzysta z nowoczesnych płatności online. Dodają oni możliwość płacenia kartą, za pomocą, np. bluemedia. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla klientów, jak i samych sklepów. Klient, aby zakupić towar i zapłacić online, musi w opcjach płatności wybrać „płatność kartą”, a następnie wybrać rodzaj karty, np. Mastercard albo Visa. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych znajdujących się na karcie, czyli wpisanie kodów CVC i CVV oraz podanie daty ważności. Szybszym sposobem, z którego można skorzystać, są zlecenia płatności BLIK lub automatyczna realizacja płatności w bankowości internetowej, poprzez Pay by link.

Jakie są korzyści z płatności kartą przez Internet?

Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest przede wszystkim prostota obsługi. Szybkie płatności można realizować w zaledwie kilka sekund, a środki od razu są kierowane na konto sprzedawcy. Dzięki temu towar wysyłany jest jeszcze szybciej. Płatności kartą są również w pełni bezpieczne. Dane są odpowiednio zabezpieczane, a formularze transakcji uzupełniają się automatycznie, co wyklucza ryzyko pomyłki. Środki są pobierane z konta użytkownika automatycznie i nie wymaga to żadnych więcej ingerencji. Co ważne, sposób płatności kartą w Internecie jest taki sam, niezależnie od tego, jaki rodzaj karty płatniczej posiada konsument. Osoby kupujące w Internecie za pomocą karty, chwalą również fakt, że przesyłka jest z góry opłacona i wystarczy ją tylko odebrać. Nie trzeba szukać gotówki ani martwić się, że kurier nie będzie miał jak wydać reszty. Wszelkie formalności są załatwiane od razu przy zakupie towaru lub usługi. Znacznie skraca to czas realizacji i ułatwia robienie zakupów online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *