Powodzenie przedsięwzięcia zależy od ludzi, którzy są zaangażowani w jego realizację (tzn. osób zarządzających i pracowników). Bez udziału odpowiednich osób żaden biznes nie zakończy się sukcesem.
Nawet jeśli czytelnicy Cię znają, to i tak powinieneś/powinnaś zaprezentować siebie w biznesplanie. Opisz swoje dokonania i karierę zawodową. Nie zapomnij również o pozostałych członkach zespołu. W przypadku nowych firm chodzić będzie jednak przede wszystkim o właściciela lub wspólników.
Do standardowo zamieszczanych informacji należą: imię i nazwisko, rola w firmie, wiek, wykształcenie, posiadane doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych, inne informacje dotyczące kwalifikacji (np. dotyczące znajomości programów komputerowych, prawa jazdy itp.).
Inwestorzy, do których się zwrócisz będą chcieli wiedzieć gdzie pracowali członkowie Twojego zespołu, jak układała się ich kariera i jakie doświadczenie posiadają w branży, czy dysponują odpowiednimi kontaktami itp. Zwrócą uwagę na ich (i Twoje) osiągnięcia, dokonania, jakie sukcesy udało im się wypracować, czy dowiedli już kiedyś czegoś, czy są to ludzie wzbudzający zaufanie, zaangażowani w to co robią. Kluczową informacją jednak jest jakie kwalifikacje i umiejętności są w stanie dostarczyć firmie. Dobrze będzie jeśli ich kwalifikacje się uzupełniają.
Jeśli dysponujesz zespołem w pełni tego słowa znaczeniu, a więc poszczególni pracownicy potrafią współpracować ze sobą w sposób zgodny i efektywny, to również należy się tym pochwalić. Możesz wyjaśnić dlaczego uważasz, że zaproponowani przez Ciebie ludzie będą w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom jakie niesie przyszłość.
Określ ich mocne strony, opisz w jaki sposób ich wiedza i umiejętności się uzupełniają. Nie ukrywaj słabych stron, lecz opowiedz jak sobie z nimi poradzisz. Ważne będzie w tym miejscu zaprezentowanie strategii zarządzania zespołem, w której są zdefiniowane procedury postępowania dla każdego członka zespołu.