Przedsiębiorca – zawód przyszłości?

Uniwersytet SWPS zaprasza do udziału w wykładzie pt. Przedsiębiorca – zawód przyszłości? Spotkanie poprowadzi Paula Bruszewska, założycielka start-upu społecznego Social Wolves oraz współtwórczyni platformy edukacyjnej „Zwolnieni z Teorii”.

10 najbardziej pożądanych zawodów z 2010 roku nie istniało jeszcze w 2004 roku. To naturalnie rodzi pytanie, czego i w jakich warunkach powinni uczyć się młodzi ludzie, aby w przyszłości dostać satysfakcjonującą pracę. Albo wziąć sprawy w swoje ręce. W tym ostatni przypadku raczej nie można liczyć na wsparcie systemu edukacji, który przygotowuje do wejścia w rolę pracobiorcy, a nie pracodawcy. Przedsiębiorczość jest traktowana jako cecha wrodzona.

A tymczasem tego, co kryje się pod tym pojęciem, czyli kreatywności, innowacyjności, umiejętności wykorzystania pomysłów w praktyce, zarządzania sobą i innymi oraz skłonności do podejmowania ryzyka można się nauczyć. Czy system edukacji jest gotowy na taką rewolucję? Jak ją przeprowadzić? Czy przedsiębiorca ma szansę stać się zawodem przyszłości?

PRELEGENTKA
Paula Bruszewska – założycielka Social Wolves, fundacji realizującej programy angażujące młodych ludzi do realizacji projektów społecznych. Współtwórczyni platformy edukacyjnej „Zwolnieni z Teorii”, która uczy kompetencji przyszłości: pracy w grupie, przywództwa i komunikacji.

Jej działania zaangażowały ponad 30 000 uczniów i studentów do stworzenia projektów społecznych, których zasięg objął ponad 8 mln beneficjentów. Jej zespół znalazł się w zestawieniu Forbes 30 under 30 Europe – liście najważniejszych przedsiębiorców społecznych w Europie.

TERMIN I MIEJSCE

10 lipca 2017 r., godz. 17.30, sala S306
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31

Więcej informacji: https://swps.pl/warszawa/aktualnosci/15955-przedsiebiorca-zawod-przyszlosci-jak-ksztalcic-przyszlych-przedsiebiorcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *