Start własnej firmowej strony internetowej

Udostępnienie strony internetowej szerszemu gronu odbiorców poprzedzone jest stosunkowo skomplikowanym procesem, który zaczyna się już tak naprawdę od pytania: do czego jest ona nam potrzebna? Odpowiedź na nie jest bardzo ważna, ponieważ strona firmowa może przyjąć postać tzw. wizytówki, a więc zawierać tylko podstawowe dane o firmie, można również prowadzić przez nią sprzedaż dzięki sklepowi internetowemu. Gdyby ktoś chciał pisać blog, aby zachęcić klientów do zapoznania się z ofertą firmy, również to jest możliwe.

Gdy już wiadomo jaka ma być funkcjonalność strony, pozostaje przejść do szczegółowego rozpatrzenia dziedziny, jaką jest tworzenie stron internetowych. W wielu przypadkach przerasta to amatorów i zmusza do skorzystania z pomocy specjalistycznych firm.

Niemniej, jeśli ktoś czuje się na siłach, musi wiedzieć, iż poszczególne etapy zakładania własnej witryny obejmują wybranie odpowiedniej domeny (która stanowi kluczowy element sukcesu marketingowego), miejsca jej rejestracji, wybranie hostingu, wybranie systemu CMS (lub też odrzucenie takiej formy zarządzania), wybranie projektu graficznego i wiele innych aspektów, których zaniedbanie grozi poważnymi błędami marketingowymi.

Co więcej, projektowanie stron internetowych wymaga również znajomości różnorakiego rodzaju pojęć, takich jak np. dokument HTML, adres URL (który oznacza unikalny odnośnik do strony), system CMS (który oznacza oprogramowanie służące do zarządzania treścią witryny), sklep internetowy (który oznacza platformę do sprzedaży różnorakiego rodzaju produktów za pośrednictwem sieci), a także aplikacja internetowa (która oznacza zbiór tak zwanych skryptów na serwerze internetowym).

Współczesny świat zmusza nas do mobilności. Strony internetowe powinny być dostosowane do poprawnego wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Jest to istotne dla użytkowników, ale także pozycji strony w wyszukiwarce. Poza tym nie wolno zapominać o zintegrowaniu strony z mediami społecznościowymi. Będzie z nich pochodził dodatkowy ruch.

Czy zatem biorąc pod uwagę wyżej zaprezentowane wymogi, które i tak są tylko namiastką całego tego przedsięwzięcia, tworzenie stron internetowych leży w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego? Oczywiście, że tak, ale trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu i korzystać z zaufanych źródeł wiedzy, takich jak: książki, fora dyskusyjne czy artykuły specjalistów. Nie obędzie się także bez wyczucia estetycznego, ponieważ klient ma często swój pierwszy kontakt z firmą właśnie przez jej stronę internetową.

Comments are closed.