System płatności online – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Konkurencja na rynku e-commerce jest spora, dlatego trzeba zadbać o najdrobniejsze szczegóły, aby przyciągnąć klientów. Przyjazna dla użytkownika witryna, atrakcyjny asortyment i przystępne ceny to nie wszystko. Wielu konsumentów zwraca także uwagę na wygodę i bezpieczeństwo transakcji, a w tym przypadku istotny jest wybór odpowiedniej bramki do płatności online. Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

System płatności online – jakie są dostępne opcje?

Zanim zdecydujesz, które systemy płatności sprawdzą się w Twoim sklepie, musisz przeanalizować potrzeby swoich klientów. Użytkownikom zależy, aby płatność za zakupy odbyła się szybko i bezproblemowo, bez konieczności tracenia czasu na wprowadzanie danych. Obecnie do najpopularniejszych rozwiązań należą Przelewy24, PayU oraz Tpay, które umożliwiają przeprowadzenie błyskawicznych transferów gotówki. Systemy te są nie tylko przyjazne użytkownikom, ale mają także korzystny taryfikator prowizji. Nie musisz się więc obawiać wysokich opłat za transakcje, co w przypadku dużych obrotów jest w stanie wygenerować spore oszczędności.

Metody płatności – jakie wybrać?

Poszczególne systemy obsługują różne metody płatności. Dla klientów nie ma znaczenia przez jaką bramkę zostanie zrealizowana transakcja. Ważniejsza jest możliwości wyboru najwygodniejszej metody transferu gotówki. Standardem w większości sklepów jest obsługa aplikacji mobilnych BLIK, portfeli elektronicznych czy przez konto walutowe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że potrzeby użytkowników różnią się od siebie i niektórzy z nich cenią sobie standardowe rozwiązania. Mimo szybkich płatności wciąż wiele osób woli opłacić zamówienie, np. przez https://www.przelewy24.pl/, logując się do swojej bankowości elektronicznej. To daje im większe poczucie bezpieczeństwa i możliwość kontroli nad finansami.

Systemy płatności online – o czym jeszcze pamiętać?

Musisz wziąć też pod uwagę architekturę swojego sklepu online, aby dopasować system płatności do witryny. Zintegrowanie platformy sprzedażowej z bramką do przelewów, może się wiązać z koniecznością wprowadzenia zmian na stronie. W niektórych przypadkach może to utrudnić użytkownikom finalizację procesu zakupowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *