Szkolenie z projektów europejskich w obszarze czystej energii

Trwa rejestracja na bezpłatne szkolenie dla naukowców dotyczące programu Horyzont Europa. Pomoc w pisaniu wniosków i tworzeniu konsorcjów zapewnią 7 września eksperci Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia.

W szkoleniu będzie można uczestniczyć zarówno stacjonarnie w Warszawie, jak i zdalnie.

Eksperci przedstawią najważniejsze informacje dotyczące programu Horyzont Europa oraz pomocy, jaką bezpłatnie oferuje Branżowy Punkt Kontaktowy Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia. Naukowcom, którzy nie brali jeszcze udziału w projektach 7 Programu Ramowego i Horyzont 2020, opowiedzą jak należy tworzyć i dołączać do konsorcjum, jak pisać wniosek i jak oceniają go eksperci Komisji Europejskiej.

W programie spotkania znalazły się prelekcje o możliwościach finansowania prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii niskoemisyjnych do końca 2022 r., przedstawiona zostanie oferta sieci punktów kontaktowych i możliwości pozyskiwania środków z Horyzontu Europa, a także działalność Enterprise Europe Network – europejskiej sieci ośrodków wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Naukowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę przygotowując projekt. Eksperci omówią dobre praktyki i trudności w pozyskiwaniu i realizacji projektów z Horyzontu Europa.

Branżowy Punkt Kontaktowy Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia działa przy Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Szkolenie rozpocznie się 7 września o godz. 10.00 w Vienna House Mokotów, ul. Postępu 4 w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się na stronie instytutu: https://imbigs.lukasiewicz.gov.pl/61-horyzont-europa-dla-naukowcow-i-pracownikow-badawczych-zapraszamy-na-szkolenie-7-wrzesnia

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *