Tani lokal dla wymagającej firmy

Dla przedsiębiorcy, który dba o wizerunek własnej firmy wybór jej lokalizacji jest jedną z najważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia. Siedziba przedsiębiorstwa najczęściej jest wybierana w początkowej fazie działalności, gdy konieczne jest ograniczanie kosztów, dlatego równie ważna jak prestiż miejsca jest cena najmu lokalu. Jak pogodzić te dwie wartości?

Tani lokal użytkowy o wysokim standardzie – jak go znaleźć?

Dla wielu przedsiębiorców nie jest już tajemnicą, że najbardziej atrakcyjną ofertę w tym zakresie przedstawiają biura coworkingowe. Takie biura najczęściej funkcjonują w dużych miastach, w pobliżu centrum lub w prestiżowych dzielnicach miejscowości. Chcąc wynająć lokal użytkowy w takiej lokalizacji należy liczyć się z wysokimi kosztami, nie jednak w przypadku coworkingu.

Wirtualne biuro na godziny oferuje dobrze wyposażone miejsce do pracy, a jednocześnie, dzięki współdzieleniu powierzchni biura z innymi przedsiębiorcami, umożliwia redukcję kosztów najmu do absolutnego minimum.

Biurko można tu wynająć na „pełen etat”, czyli każdego dnia np. na 8 godzin pracy lub na kilka godzin, w wybrane dni tygodnia, czy też w innej dogodnej dla firmy opcji. Warto przy tym zauważyć, że nawet, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na wynajem biurka codziennie to koszt najmu i tak będzie znacznie niższy od ceny za tradycyjny wynajem całego lokalu.

Opłata za wynajęcie miejsca w biurze coworkingowym wydaje się zadziwiająco niska, gdy weźmiemy pod uwagę, że wynajmując cały lokal użytkowy należy go urządzić i wyposażyć w niezbędne urządzenia oraz meble, a także co miesiąc ponosić koszty mediów (wody, prądu, ogrzewania, itp.)

Dla kogo wirtualne biuro?

Wirtualne biuro spełnia kilka funkcji. Jako miejsce do pracy jest idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących w wolnych zawodach (dziennikarzy, prawników, grafików, etc.), czyli freelancerów. Oprócz biurka, coworking zapewnia towarzystwo innych osób, co w wielu typach działalności, zwłaszcza w zawodach kreatywnych, jest wartością nie do przecenienia.

Oferta tego typu biura może być atrakcyjna również dla przedstawicieli handlowych podróżujących po całym kraju. W tym przypadku miejsce, w którym można w spokoju przygotować się do spotkania z klientem, a nawet takie spotkanie przeprowadzić (biura są najczęściej wyposażone wydzielone gabinety, a nawet w sale konferencyjne) to znakomita alternatywa.

Inną grupą klientów wirtualnego biura są przedsiębiorcy wykorzystujący wyłącznie adres wirtualnego biura. Dla niektórych osób wynajem lokalu użytkowego jest nieopłacalny, bo w gruncie rzeczy nie potrzebują stałego miejsca pracy, a jednocześnie nie mogą zarejestrować działalności pod adresem zamieszkania, bo np. wynajmują mieszkanie bez prawa wykorzystania go do celów działalności gospodarczej.

Wirtualne biuro to także adres korespondencyjny, a często także sekretariat, który obsłuży zarówno korespondencję przychodzącą, jak i wychodzącą.

Wirtualne biuro jest idealnym wyborem dla firm, których działalność nie wymaga dysponowania własną wydzieloną powierzchnią i dla przedsiębiorców, którzy lubią racjonalnie gospodarować własnymi środkami.

One thought on “Tani lokal dla wymagającej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *