Technologiczne start-upy mogą zgłaszać się do programu Startup Hub Warsaw

Twórcy projektów naukowych i start-upów technologicznych z obszaru nauk przyrodniczych, teleinformatyki i Internetu rzeczy mogą zgłaszać się do programu akceleracyjnego Startup Hub Warsaw. Na uczestników czekają warsztaty z mentorami, spotkania z inwestorami. Najciekawszy start-up otrzyma od Startup Hub Poland grant 30 tys. zł.

Rekrutację do programu akceleracyjnego Startup Hub Warsaw prowadzi Fundacja Startup Hub Poland. Projekt w całości finansowany jest przez m.st. Warszawa.

Nabór do Programu Akceleracyjnego Startup Hub Warsaw obejmuje projekty naukowe i start-upy technologiczne przede wszystkim z obszaru nauk przyrodniczych, teleinformatyki i Internetu rzeczy. Aplikować mogą start-upy zarówno które mają już formę spółki, jak i zespoły realizujące projekt, które planują założenie spółki w przyszłości. W programie udział może wziąć maksymalnie trzy osoby reprezentujące projekt. Nie ma natomiast wymogów dotyczących wykształcenia.

“Program skierowany jest nie tylko do zespołów z Polski, ale także z regionu całej Europy Środkowo-Wschodniej, gdyż uważamy, że tkwi w nim ogromny potencjał naukowy, który dopiero zaczyna się ujawniać” – wyjaśnia Karolina Sochacka, koordynatorka Startup Hub Warsaw.

Rejestracja ruszyła 5 kwietnia a 24 maja kończy się tzw. “first call”. Start-upy zgłoszone do tego czasu będą miały możliwość konsultacji z analitykami i poprawienia swojego zgłoszenia. “W ramach programu zapewnimy uczestnikom opiekę mentorów, przedstawicieli zarówno biznesu jak i nauki, pomożemy w rozwoju technologii i przygotujemy przed trudnym zadaniem, jakim jest pozyskiwanie finansowania od inwestorów” – tłumaczy Sochacka.

Uczestnicy programu akceleracyjnego wezmą udział w warsztatach z mentorami ze świata biznesu i nauki, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Będą one polegały m.in. na rozwoju produktu, strategii biznesowej, umiejętności pozyskiwania inwestorów, ochrony własności intelektualnej.

Twórcy start-upów będą mogli też zaprezentować się – po starannych przygotowaniach z mentorami – na “demo day” przed inwestorami. Niektóre fundusze zadeklarowały inwestycję zalążkową rzędu 200 tys. zł, jeśli projekty spełniać będą ich kryteria inwestycyjne. Dodatkowo najciekawszy start-up otrzyma od Startup Hub Poland grant 30 tys. zł, a pozostali partnerzy będą mogli wręczyć granty dodatkowe według uznania. Organizatorzy poinformują o nich niebawem.

Aplikować można na stronie http://startuphub.pl/apply/ Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie: http://startuphub.pl/warsaw/

Fundacja Startup Hub Poland zajmuje się wspieraniem projektów naukowych i technologicznych w ich rozwoju, finansowaniu i komercjalizacji.

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *