Trwa nabór do programu promującego start-upy wśród dziewczyn

Szkolenia, wsparcie wybitnych mentorek, tworzenie start-upów i Konkurs Shesnnovation to tylko niektóre elementy nowego Programu Mentoringowego Girls go start-up! Academy, promującego działalność start-upową wśród dziewczyn. Nabór do programu trwa do 22 stycznia.

Girls go start-up! Academy – akademia innowacji dla studentek i absolwentek kierunków STEM (nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki) to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Stowarzyszenia TOP 500 Innovators, realizowane przy współpracy z Ambasadą USA.

Jego celem jest wsparcie studentek, szczególnie z uczelni technicznych, medycznych oraz kierunków ścisłych uniwersytetów – w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem w realizacji takich przedsięwzięć w praktyce. W tej edycji programu organizatorzy skupią się na tematyce: IT, BIO, Nano, Energy, creative industries oraz na projektach interdyscyplinarnych.

Uczestniczki Akademii dostaną 6-miesięczne wsparcie Mentorek – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów. Wśród nich znalazły się m.in. Izabela Disterheft – dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego; Eliza Kruczkowska – prezes Startup Poland; Agnieszka Sobczak-Kupiec – autorka 15 zgłoszeń patentowych i 10 opracowań dla przemysłu; Patrycja Radek – dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Program Mentoringowy rozpocznie się 18-19 lutego 2016 szkoleniem na temat start-upów, które odbędzie się w siedzibie CMS Cameron McKenna w Warszawie oraz Google Warsaw Campus. W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm).

Uczestniczki programu będą mogły korzystać z Półki z Ekspertami, czyli porad m.in. dr Alicji Adamczyk – prezes Urzędu Patentowego RP; Katarzyna Walczyk – wicedyrektor Krajowego Punku Kontaktowego; Maksyma Daniela – dyrektora Działu Rozwoju Innowacji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Swoje osiągnięcia będą mogły pokazać w Konkursie Shesnnovation – pierwszym w Polsce konkursie na pomysł na kobiecy start-up technologiczny. Jego misją jest promocja potencjału innowacyjności kobiet. Ogłoszony zostanie w kwietniu 2016, a gala finałowa odbędzie się we wrześniu.

Nabór do Programu Mentoringowego potrwa do 22 stycznia 2016 r. Dziewczyny mogą zgłaszać się do programu wypełniając formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie www.girls-startup.pl.

PAP – Nauka w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *