Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstanie platforma e-usług

Stworzenie innowacyjnej platformy e-usług skierowanych do studentów, absolwentów, środowiska naukowego i przedsiębiorców zakłada projekt, który realizować będzie Uniwersytet Rzeszowski. Koszt inwestycji to prawie 6 mln zł.

Umowa na dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego została podpisana w środę w Rzeszowie.

Jak przypomniała na konferencji prasowej wicemarszałek woj. podkarpackiego Maria Kurowska, to już kolejny projekt z unijnym dofinansowaniem, jaki realizuje uniwersytet. “Myślę, że te pieniądze, które wydane zostaną na e-usługi, wesprą kompetencje zarówno studentów, jak i pedagogów” – dodała.

Prorektor URz ds. infrastruktury i współpracy z gospodarką Józef Cebulski podkreślił, że dzięki projektowi powstanie “wirtualna przestrzeń”, która umożliwi np. lepszy kontakt uczelni ze światem biznesu.

“Chcemy zbudować platformę, na której wymieniane będą informacje nie tylko między studentami i nauczycielami, ale również z biznesem, który będzie zainteresowany realizacją wspólnie z nami różnych projektów. Będzie to jedno miejsce, w którym będą wszystkie potrzebne informacje” – dodał.

Cebulski zaznaczył, że połowa kwoty przeznaczona zostanie na zakup nowej bazy informatycznej m.in. serwerów.

W ramach projektu jeden z modułów przeznaczony będzie tylko dla studentów. Dzięki niemu student będzie mógł korzystać z elektronicznego obiegu dokumentów, będzie umożliwiał również wgląd do jego teczki, jak również umożliwi komunikację w ramach zamkniętych grup zainteresowań czy bezpośrednio z konkretnym wykładowcą.

Projekt zakłada również stworzenie bazy danych ludzi nauki zajmujących się konkretnymi badaniami, co umożliwi tworzenie e-grup osób, które są zainteresowane konkretną tematyką.

Całkowity koszt projektu to prawie 6 mln zł, z tej kwoty wkład własny rzeszowskiej uczelni wynosi niemal 900 tys. zł. Pozostała część pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.
(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *